Podnikanie formou affiliate marketingu

affiliate

Podnikanie formou affiliate marketingu je jedna z novších možností podnikania. Hneď na úvod treba povedať, že na to aby ste touto formou výrazne zbohatli, budete musieť byť veľmi trpezliví. Podarí sa to len malému počtu ľudí. Z môjho pohľadu sa výhoda affiliate marketingu skrýva niekde inde, ako v možnosti rýchleho zbohatnutia. Tou výhodou je možnosť doplnkového príjmu k vašim ďalším aktivitám pri minimálnom čase, ktorý tomu musíte v skutočnosti venovať.

Ako funguje affiliate podnikanie?

Vysvetlime si najskôr, akým spôsobom affiliate marketing vlastne funguje. Je možné, že mnohí z vás ešte o takej možnosti ani nepočuli. V skratke ide o to, že vytvoríte vlastnú internetovú stránku, ktorú zaplníte zaujímavým obsahom. Na internete následne vyhľadáte firmy, ktoré sa zaoberajú predajom tovarov alebo služieb, ktoré súvisia s obsahom vašej internetovej stránky. Niektoré z týchto firiem ponúkajú spoluprácu vo forme affiliate. Princípom je, že vy na vašu stránku umiestnite banner, prípadne iný reklamný nástroj tejto firmy. Návštevníci vašej internetovej stránky, ktorí sa vďaka tomuto banneru prekliknú na ponuku firmy, s ktorou spolupracujete a následne si u nej niečo kúpia budú vlastne zdrojom vašich príjmov. Podľa affiliate zmluvy, ktorú uzavriete by ste mali dostať províziu v určitom percente z nákupnej ceny tovaru alebo služby. Aké jednoduché! Ale má to aj pár nevýhod.

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

POTREBUJETE PORADIŤ OHĽADOM SPORENIA A INVESTOVANIA?

NAPÍŠTE MI NA: simo@financneinfo.sk

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Počet návštevníkov je kľúčový

Keďže nejde o priame sprostredkovanie ale len o formu online marketingu, tak percentá nie sú veľmi vysoké. Zvyčajne sa pohybujú okolo 5 %. Dôležitý je teda počet návštevníkov vašej stránky. Čím bude tento počet vyšší, tým bude väčšia šanca, že sa prekliknú na cieľovú stránku a uskutočnia nákup. Ďalšou veľkou nevýhodou je pomerne veľká neistota v dodržiavaní affiliate zmluvy druhou stranou. Vy ako vlastník stránky nemáte prakticky žiadnu možnosť reálne kontrolovať koľko ľudí sa prekliklo z vašej stránky a koľko ich uskutočnilo nákup. Tieto čísla bude mať vždy k dispozícii len firma, s ktorou spolupracujete. Je teda potrebné zvoliť si spoľahlivého partnera, ktorý nebude mať snahu zatajovať pred vami tieto údaje a tým pádom aj provízie, na ktoré máte nárok. Na druhej strane je potrebné povedať, že spoločnosti, ktoré ponúkajú takúto formu spolupráce majú sami záujem na obojstrannej spokojnosti, pretože úspešný affiliate partner prináša vyššie príjmy a firmy nebudú chcieť o takého partnera prísť napríklad neférovým jednaním.

Rady a tipy na záver

Povedzme si teraz niekoľko typov a rád, ktoré by vám mohli pomôcť k úspešnému naštartovaniu online biznisu.

  1. Zo všetkého najdôležitejšie je, aby o vašej stránke ľudia vedeli. Ak o nej vedieť nebudú tak na ňu ani neprídu a o preklikoch nebude môcť byť ani reči. Ak nechcete investovať do reklamy, sústreďte sa na kvalitný obsah, ktorý by google mal ohodnotiť a tým vás posunúť na popredné stránky vo vyhľadávaní. Samozrejme, nejaký čas to potrvá.
  2. Odkazy na partnerské stránky musia byť dobre viditeľné a musia na prvý pohľad zaujať. Niektorí affiliate marketéri namiesto reklamného banneru umiestnia na stránku rovno ponuku tovarov alebo služieb, ktorá môže pôsobiť zaujímavejšie.
  3. Píšte o tom, čo vás baví a v čom ste doma. Články budú zaujímavejšie a poskytnú návštevníkom pridanú hodnotu. Ak budú hľadať nejaké informácie, vrátia sa na vašu stránku, čo automaticky zvyšuje pravdepodobnosť prekliku.
  4. Nezabudnite na peknú a pútavú grafickú úpravu.
  5. Ak uvažujete o podnikaní touto formou, zvoľte si oblasť, v ktorej je dostatok firiem ponúkajúcich spoluprácu formou affiliate.
  6. Sústreďte sa skôr na obchody s potenciálom vyšších objemov na jeden nákup ako väčšieho počtu nákupov.

 

Ak sa rozhodnete vydať touto cestou, určite nečakajte zisky v najbližšom období. Buďte trpezliví. Ak vytvoríte zaujímavú stránku s kvalitným obsahom, výsledok sa skôr či neskôr dostaví.

Zhodnotenie
Hodnotenie užívateľov
5 based on 1 votes
URL

CFD ako pákové investičné nástroje a opcie zahŕňajú vysokú mieru rizika pre Váš kapitál, pretože ceny sa môžu pohybovať rýchlo proti Vám. Straty môžu dosiahnuť celkovú výšku prostriedkov na obchodnom účte. Tieto produkty nemusia byť vhodné pre všetkých investorov, preto sa uistite, že rozumiete riziku a vyhľadajte nezávislú radu.