Naozaj kvalitný život pre všetkých

život

Podnikanie v oblasti životosprávy

Na konci zistíte prečo začínam slovami úspešného človeka. Steve Jobs povedal: „jediný spôsob, ako byť skutočne spokojný, je uveriť, že to, čo robíš, je skvelá práca. A jediný spôsob, ako robiť skvelú prácu, je milovať, to čo robíš“.

Podnikanie je pre mňa jediná cesta. Zatiaľ som nedostal ponuku zamestnania, ktorému by som neodolal. Prečo som sa tak rozhodol ? Tá cesta vyplynula akosi sama, postupne, stále sa tvorí a hlavne vychádza z mojej osobnosti. Od malička som bol neposlušné dieťa, vždy som chcel maž posledné slovo a mať po svojom, ale z toho dôvodu, že som vždy potreboval vedieť prečo niečo mám robiť a nie bezducho poslúchať. Rozdiel medzi tým chlapcom a kým som dnes je v pokore, tolerancii a otvorenosti. Už nepotrebujem vlastniť pravdu, rád hľadám pravdu. Som skúsenejší a ešte viac zvedavejší. Rád spoznávam rôzne stránky života a to ma poháňa. Preto nemôžem pre niekoho pracovať resp. pracovať na niečom pre mňa nezmysluplnom, pretože by som sa cítil uväznený, stále by som bol hlavou inde.

Od mala som robil šport. Najskôr gymnastika, potom futbal, neskôr fitness, workout a teraz všetko spolu. Potom som mal zdravotné problémy, ktoré ma prinútili vzdelávať sa, ak som nechcel byť odkázaný na doktorov, ktorí mi našťastie nevedeli pomôcť podľa mojich predstáv a to ma priviedlo k nutriterapii (liečbe potravinami ) a prevencii. Dospel som k veku, keď zrazu prišla zodpovednosť za môj život. Z niečoho treba žiť a tu som zistil, že ja nechcem robiť niečo, čo mi nedáva zmysel, pre niekoho druhého. Rád by som žil podľa seba a robil to, čo mi dáva zmysel, a to je to čo dnes robím. Snažím sa ľuďom ponúknuť manuál, rady, informácie, skúsenosti a inšpiráciu, že sa dá žiť kvalitný, naplnený život s milovanými ľuďmi po svojom boku. To sú moje hodnoty, ktoré mi dávajú zmysel, preto ich nevnucujem druhým, ale spolupracujem s podobne nastavenými ľuďmi.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

POTREBUJETE PORADIŤ OHĽADOM VYBAVOVANIA ÚVERU?

NAPÍŠTE MI NA: simo@financneinfo.sk

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Takýto prístup k životu je trocha odlišný, ako je bežné. Ja tomu hovorím proaktívny prístup. Je to kvôli tomu, že každý máme inú výchovu, vyrastali sme v inom prostredí s inými rodičmi a priateľmi. Predovšetkým však hodnoty spoločnosti sú nastavené trocha iným smerom, hlavne k spotrebe, konzumu, povrchnosti, čo ma na svedomí hlavne reklama, nesprávne vzory ako celebrity alebo bulvár.

Vyštudoval som medzinárodný športový manažment, ale oveľa viac si cením svoje vedomosti z oblasti medicínskych a športových vied, ako aj psychológie. Na základe formálneho a neformálneho vzdelania som si vytvoril Manažment zdravia, ktorého účelom je dosahovanie zdravotných, výkonnostných a estetických cieľov ľudí, ktoré vedú k skvalitneniu života.

Na základe svojich skúseností a zistení som vytvoril základné stavebné kamene alebo nástroje (výživa, pohyb, spánok, oddych, ľudia a vzťahy, prevencia, blízkosť prírody, hry a zábava, ovládanie mysle), pomocou ktorých tieto ciele napĺňam. Považujem ich za základ pre hodnotný život. Až keď máme zaistené tieto základy môžeme sa naplno realizovať v ďalších životných sférach ako napríklad peniaze, kariéra a majetok. Netvrdím, že tieto veci nie sú dôležité, ale pokiaľ odignorujeme čo len jednu životnú spomínanú oblasť, nebudeme sa cítiť naplnení a šťastní. Mojim heslom je: kvalitný život budovaním biologického, mentálneho a spirituálneho zdravia. Ide v podstate o to, aby človek na sebe neustále pracoval a nestrácal čas nezmyselnými vecami, alebo aby sa príliš nesústredil iba na jedno (peniaze). V podstate, v spolupráci so mnou s daným človekom zistíme, kde má najväčšie nedostatky a tam začneme. „Reťaz je len tak silná ako je najslabší článok“. Čiže ak niekoho trápia zdravotné problémy, alebo komplex z výzoru či zranenie, tak sa snažíme na tom zapracovať. Toto je manažment zdravia a skvalitňovanie života.

Ja sám sa snažím byť vzorom a výsledkom, že to čo hovorím, je naozaj tak. Preto publikujem mnoho informačných článkov alebo videí. Stále mám len 24 rokov a pomerne málo skúseností, preto bude zaujímavejšie sledovať s odstupom času, či táto moja filozofia ma naozaj tak pevné kamene a dáva zmysel toľkým ľuďom, že od tohto svojho poslania nebudem musieť opustiť. Veľmi si to nepripúšťam. Profesionál je predsa amatér, ktorý to nevzdal. Na záver dodám, neprajme si aby to bolo ľahšie, ale prajme si byť lepší. Verím v to, že každý má v sebe jedinečný talent, či nadanie a odomknutím (doslova odpálením – túto filozofiu symbolizuje aj intro všetkých mojich najnovších videí)  svojho potenciálu – biologická kvalita – telo a zdravie/ mentálna kvalita – učenie a znalosti/ spirituálna kvalita – osobnosť  ho dovedú k vytúženému životu. Zmyslom života je milovať, smiať sa a niečo po sebe zanechať. Avšak ak sa neposúvame vpred, upadáme. Čas ubehne tak či tak, preto na sebe inteligentne pracujme.  Mojou poslednou radou je robte veci najlepšie ako práve viete, s tým čo máte, tam kde ste a ťahajte sa najlepšími a tými čo obdivujete.

Autor blogu o podnikaní: Tomáš Považan – manažér zdravia, osobný tréner, nutriterapeut, odborník na prevenciu a milovník života.

povi

Zhodnotenie
Hodnotenie užívateľov
5 based on 1 votes
URL

CFD ako pákové investičné nástroje a opcie zahŕňajú vysokú mieru rizika pre Váš kapitál, pretože ceny sa môžu pohybovať rýchlo proti Vám. Straty môžu dosiahnuť celkovú výšku prostriedkov na obchodnom účte. Tieto produkty nemusia byť vhodné pre všetkých investorov, preto sa uistite, že rozumiete riziku a vyhľadajte nezávislú radu.