Cestovné poistenie – dovolenka v pohode

cestovné poistenie

Dovolenková sezóna sa už dostáva do svojej hlavnej fázy a mnohí sa už chystajú na zaslúžený oddych niekde v zahraničí. Pri plánovaní pobytu sa obvykle rieši aj otázka cestovného poistenia. Oproti ostatným výdavkom, ako je doprava a ubytovanie, sa jedná o zanedbateľnú čiastku a tak väčšina ľudí ani veľmi nerieši, za čo vlastne platia, keď si uzatvárajú cestovné poistenie.

Najdôležitejšie je cestovné poistenie liečebných nákladov

Cestovné poistenie je poistenie, ako každé iné. Poistník platí za to, aby v prípade, že nastane poistná udalosť, poisťovňa vyplatila poistné plnenie. Štandardné krytie cestovného poistenia zahŕňa predovšetkým poistenie liečebných nákladov. Toto poistenie zahŕňa preplatenie liečebných nákladov v prípade akútneho ochorenia alebo úrazu počas pobytu v zahraničí. Je to mimoriadne dôležité poistenie, pretože v prípade vážneho ochorenia sa náklady na liečbu, alebo dokonca nevyhnutnú operáciu môžu pohybovať aj v desiatkach tisíc eur.

Ďalším štandardným poistením, ktoré sa automaticky uzatvára pri cestovnom poistení, je cestovné poistenie asistenčných služieb. Toto poistenie je skôr akousi pomocou v prípade, že sa stane niečo neočakávané a vlastne zahŕňa asistenciu pri poistnej udalosti.

K štandardným poistným krytiam je možné uzavrieť niekoľko druhov doplnkových pripoistení. Medzi dôležité je možné zaradiť úrazové poistenie, pri ktorom je poistná suma vyplatená v prípade úrazu, v závislosti od trvalého poškodenia tela. Toto poistenie môže kryť výpadok príjmu v prípade, ak sa jedná o veľké poškodenie tela, pri ktorom je už malá pravdepodobnosť ďalšieho pokračovania v práci.

Čo v prípade straty batožiny?

Častým pripoistením, o ktoré má veľa ľudí záujem, je pripoistenie batožiny. Toto pripoistenie je vhodné, avšak je potrebné si dobre prečítať poistné podmienky. Nie všetky poisťovne totiž poistia napríklad elektroniku alebo iné cennosti, prípadne sa poistenie nevzťahuje na batožinu, ktorá bola odovzdaná leteckej spoločnosti pri leteckej preprave. Rôzne sú aj limity pri poistení jednotlivých vecí a celej batožiny.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

                                                               POTREBUJETE PORADIŤ OHĽADOM VÝHODNÉHO POISTENIA? 

                                                                                      NAPÍŠTE MI NA:simo@financneinfo.sk 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Medzi menej časté pripoistenia patria poistenie zásahu horskej služby, poistenie právnej ochrany, poistenie zodpovednosti za škodu, poistenie rizikových športov a ďalšie. Pri týchto typoch poistenia je dobré sa zamyslieť, či reálne také riziko hrozí, alebo nie. Nie je nutnú platiť za niečo, čo sa určite nebude dať využiť.

Jednotlivým druhom poistení som sa naschvál nevenoval veľmi podrobne, pretože podmienky v jednotlivých poisťovniach sú tak odlišné, že by to ani nebolo možné všetko obsiahnuť. Dôležité je si vždy uvedomiť, aké riziká môžu počas cesty nastať, a v prípade, že takéto riziká môžu byť likvidačné, je dobre si ich poistiť. Cena poistenia naozaj nie je pri cestovnom poistení veľká. Je potrebné si dať pozor, ak aj máte životné poistenie, na cesty doma alebo v zahraničí, sa takéto poistenie vzťahuje len v takom rozsahu, aký je stanovený v poistných podmienkach.

Často býva najväčším problémom vybrať si z naozaj bohatej ponuky konkrétne poistenie. Na prvý pohľad sa to môže zdať naozaj náročné zorientovať sa medzi všetkým podmienkami, avšak existuje celkom dobrý spôsob. Všetko sa dá určiť podľa ceny. Krytia sú totiž v podstate rovnaké, líšia sa len jednotlivé podmienky týchto poistných krytí. Odporúčam teda zistiť si, aké ponúka poistenie jedna konkrétna poisťovňa a zistiť si podmienky a limity konkrétnych krytí, o ktoré máte záujem a nakoniec cenu.

Cestovné poistenie a jeho cena

Cena je určujúca a je naivné si myslieť, že ak v inej poisťovni ponúkajú rovnaké typy poistenia ale cena je o 50% lacnejšia, tak tam budú aj rovnaké podmienky. Ak je v nejakej poisťovni cena nižšia, je jasné, že na tak nízku cenu je aj nejaký dôvod. A ten je skrytý práve v poistných podmienkach. Dôvody môžu byť rôzne. Cez výluky, nižšie limity, vyššiu spoluúčasť, alebo nehradenia poistného krytia do určitej sumy. Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že kvalitné poistné krytie sa pohybuje od 1€ na deň pobytu. Netreba sa vždy nechať zlákať najlacnejšou ponukou a myslieť si, že celoročné cestovné poistenie za 40 € na rok zabezpečí dostatočnú ochranu v prípade neočakávaných udalostí.

Veľkou výhodou cestovného poistenia je, že sa dá u väčšiny poisťovní vybaviť online. Nie je potrebné tak nikam chodiť a v pokoji si všetko vybaviť doma. V prípade záujme o uzavretie poistenia ma neváhajte kontaktovať, prípadne využite link pod článkom, kde si jednoducho porovnáte ponuky jednotlivých poisťovní a bez problémov sa aj sami rýchlo poistíte.

Porovnanie ponúk cestovného poistenia

Zhodnotenie
Hodnotenie užívateľov
5 based on 1 votes
URL

CFD ako pákové investičné nástroje a opcie zahŕňajú vysokú mieru rizika pre Váš kapitál, pretože ceny sa môžu pohybovať rýchlo proti Vám. Straty môžu dosiahnuť celkovú výšku prostriedkov na obchodnom účte. Tieto produkty nemusia byť vhodné pre všetkých investorov, preto sa uistite, že rozumiete riziku a vyhľadajte nezávislú radu.