George Soros sa po dlhšom čase vrátil na trhy

soros

Jeden z najznámejších svetových investorov a burzových špekulantov, miliardár George Soros sa po dlhšom čase vrátil k obchodovaniu. Už 85-ročný burzový veterán, ktorý počas svojej kariéry zarobil 24 miliárd dolárov, prezentuje mimoriadne negatívny výhľad na súčasné ekonomické udalosti a celkový vývoj vo svete.

Čína je najväčším problémom

Jeho hlavnou obavou je ekonomická situácia v Číne. Čína mu v mnohom pripomína USA v období roku 2007 až 2008, to znamená obdobie tesne pred vypuknutím krízy. Tvrdí, že Čína je v súčasnosti už priveľmi zadĺžená a že banky v podstate z veľkej časti len požičiavajú peniaze s cieľom udržať staré dlhy splácané a veľké národné podniky živé.

Už v januári tvrdil, že kolaps čínskej ekonomiky je prakticky nevyhnutný a dodal, že takýto kolaps by sa automaticky preniesol cez finančné trhy do celého sveta a tým ešte zhoršil už teraz dosť zlú deflačnú situáciu vo svete.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

POTREBUJETE PORADIŤ OHĽADOM SPORENIA A INVESTOVANIA?

NAPÍŠTE MI NA: simo@financneinfo.sk

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

George Soros a jeho aktuálne investície

Okrem Číny naháňa Sorosovi strach aj vývoj vo Veľkej Británii a dlho očakávané referendum o zotrvaní v EÚ. Myslí si, že Veľká Británia v referende nakoniec vystúpenie odmietne, ale už aj táto situácia dosť nahlodáva už aj tak dosť pošramotenú náladu občanov k Európskej únii. So zotrvaním Veľkej Británie v EÚ zatiaľ kalkulujú aj najväčšie svetové banky. Každopádne aj táto udalosť je vysoko riziková a môže spôsobiť na trhoch turbulencie.

Jeho medvedí výhľad tak logicky vyústil do predaja časti aktív, ktoré mal v akciách. Hodnota Sorosových investícií vo verejne obchodovateľných akciových spoločnostiach sa znížila o 37 percent na hodnotu 3,5 miliardy dolárov.

Protipólom k investovaniu do akcií je investovanie do bezpečných nástrojov, akými sú dlhopisy. Aj keď Soros predpokladá, že cena amerických dlhopisov vplyvom možných problémov v Číne stúpne, investuje niekde inde. Podľa slov jeho dlhoročného obchodného partnera Stana Druckenmillera sú aktuálne Sorosovi najbližšie investície do zlata. V súčasnosti ide o najväčšiu špekuláciu, nakoľko predpokladá blízky pád súčasného deflačného marazmu, ktorý je spojený so zápornými úrokovými sadzbami, pričom tzv. bezpečným prístavom by malo byť práve zlato.

Ak teda hľadáte inšpiráciu na dlhodobejší obchod, nechajte si poradiť od jedného z najslávnejších investorov a nakúpte zlato.

CFD ako pákové investičné nástroje a opcie zahŕňajú vysokú mieru rizika pre Váš kapitál, pretože ceny sa môžu pohybovať rýchlo proti Vám. Straty môžu dosiahnuť celkovú výšku prostriedkov na obchodnom účte. Tieto produkty nemusia byť vhodné pre všetkých investorov, preto sa uistite, že rozumiete riziku a vyhľadajte nezávislú radu.